Всяка седмица от месец юни е насочена към превенцията на различно заболяване

Лекарите в едно от най-високотехнологичните отделения в областта подемат мащабна профилактична кампания. Тя ще се проведе през юни 2017г., като всяка седмица на месеца е отредена за превенция на различно  урологично  заболяване.

Тази вечер „Господари на ефира“ ще разкажат за поредната схема в здравеопазването. Сериозно нарушение в  болница „Бургасмед“ разкри екипа на телевизионното предаване.

В отделението по ортопедия и травматология е бил приет пациент, за който в медицинската документация след изписването му е посочено,

Медицински сестри от УМБАЛ Бургас спечелиха всички отличия на годишните награди на регионалната колегия на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. Призовете им бяха връчени  в конкуренция с техни колеги от  Бургас, Поморие, Карнобат, Айтос и останалите общини в областта, в навечерието на  Международния ден на сестринството. Официалната церемония по награждаване се състоя снощи.

Прегледите в кампанията „Венозни дни“ стартират на 17 май

За шеста поредна година съдовите хирурзи от УМБАЛ Бургас се присъединяват към Националната кампания за борба с разширените вени „Венозни дни“, която се осъществява със съдействието на Българското национално дружество по съдова и ендоваскуларна хирургия и ангиология, и Националното дружество по флебология.

138-годишната история на най-голямата болница в цяла Югоизточна България се оказа повече от вълнуваща за любознателните ученици от клуб „Добър гражданин” на  Английската гимназия.  Децата, които бяха от VIII до XII клас, водени от зам.-директора по учебната дейност Силвия Пехливанова, чуха как са изградени основите на здравеопазването в Бургас преди повече от век.