Иконата на Св. Лука бе дарена от отец Емилиан на изпълнителния директор на лечебното заведение д-р Мирослав Обрейков
Икона на светеца-хирург Св. Лука ще закриля лекари и пациенти на УМБАЛ Бургас. Иконата бе дарена навръх Възнесение Господне (Спасовден) от отец Емилиан на изпълнителния директор на лечебното заведение д-р Мирослав Обрейков.



УМБАЛ Бургас изпрати декларация, в която осъжда побоя над двамата лекари и охранителя на МБАЛ „Бургасмед”, който им бе нанесен от пиян пациент. Публикуваме текста на декларацията без редакторска намеса.

